AMAÇ

  
Uyuşturucuyla Mücadelede Tek Çare Spor
 
Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF)  olarak hem spor yapıp hem de kötü alışkanlıklarla mücadele etmeyi amaçlıyoruz. 
 
“Maalesef son 2 yıldan beri Türkiye’de dev gibi patlayan ve çok ucuz olarak sokak aralarında satılan bonzai adında bir uyuşturucu var. Bu uyuşturucu değil, aslında tamamen zehir. Bunun araştırmasını yapan laboratuvarlar, içinde insanı öldürebilecek bazı malzemelerin, insan sağlığına direkt zarar verebilecek zehirlerin olduğunu tespit etmiştir. 
 
“Genç jenerasyonu zehirlemeyi hedefleyenler var” 
Masa tenisi, Güreş, Aba güreşi, Futbol, Yüzme, Judo, Karate, Hapkido, Kickboks, Ju Jitsu ve Brezilya Jiu Jitsu ve Muaythai dallarında organizasyonlar ve okullarda konferanslar düzenleyerek
 ``Uyuşturucu = Doping ile Mücadelede Tek Çare Spor`` 
çalışmaları yapıyoruz. Hedefimiz uyuşturucu ve dopingin ne olduğunu anlatmak. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi bu tehlikelerden korumak.
 
 “Gençliği spora yönlendirmeye çalışıyoruz” 
Gençlerimiz bir şekilde bu maddeye alışıyor. Bonzai’nin en tehlikeli tarafı alışma zamanı olmaması. 2 defa kullandığında insanı öldürüyor. Biz federasyon olarak Türkiye’de temiz toplum oluşturmak adına gençlerimize bu tip bağımlılıklara tevessül etmeden hayatını spor yaparak kazanabileceğini, spor yaparak başarılı olabileceğini anlatmaya çalışıyoruz. Türkiye çapında 70-80 civarında kulübümüz var. Bu geniş bir yelpaze. Bütün mücadele kulüpleriyle alakalı basketbol, futbol gibi çeşitli dallarda spor kulüplerimiz var. Bu kulüplerle organizasyon yapmak suretiyle gençliği spora yöneltmeye çalışıyoruz..
 
.“Şampiyon sporcularla birlikte çalışıyoruz” 
 
Bağımlı insanların tekrar hayata kazandırılması son derece zor. Bunun en kestirme yolu gençliğimizin bu tür kötü alışkanlıklara hiç başlamadan hayatını daha iyi şartlarda yaşayabileceğini anlatmak. Rol model olarak seçtiğimiz sporcularımız var. Bu sporcular Avrupa, Dünya Şampiyonu ve Olimpiyat Şampiyonu. Bu sporcular bizlerle çalışıyor. 
Yaklaşık 40 okulda konferans yaptık. 
 
Avrupa`da ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinde yaklaşık 20 civarı Judo, Karate, Hapkido, Kickboks ve Muaythai organizasyonları düzenledik. En son Çorum, Mersin ve Kayseri illerimizde okullarda konferanslar gerçekleştirdik.  Üniversitelerde gençlere farkındalık yaratmak amacıyla konferanslar düzenledik. Orada da Avrupa ve Dünya Şampiyonu üyelerimiz vardı. Uyuşturucu ve Doping bugünlerde yaygınlaşmadı. Her dönemde yaygındı ancak bu kadar duyulmuyordu.
 
 Hedefimiz;
 Bu büyük sorunla mücadelede toplumun tüm kesimlerine özellikle antrenörlere, ailelere, eğitimcilere ve sivil toplum örgütlerine büyük görev düşmektedir. Başta çocuklarımız, gençlerimiz ve ailelerimiz olmak üzere tüm halkımızı BAĞIMLILIK ve DOPİNG yapan maddeler konusunda bilgilendirmek ve bilinçlendirmek... 
 
Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) olarak bizim üzerinde durduğumuz en önemli konu, uyuşturucu madde ve dopingle tanışmadan spor yaparak kaliteli yaşama biçimi kazanılacağını ve toplumda faydalı insanlar olabileceklerini gençlerimize anlatmaktır... 
 
Genel Başkan Kaya Muzaffer ILICAK 
Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF)  
 
“Federasyon Haberlerini takip etmek için bültene üye olun.”