Muaythai ve DUMESF işbirliğiyle uyuşturucu semineri

Türkiye Muaythai Federasyonu ve Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele eğitim semineri düzenledi.

Muaythai ve DUMESF işbirliğiyle uyuşturucu semineri
A+ A-

 
Türkiye Muaythai Federasyonu ve Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele eğitim semineri düzenledi. Seminer Türkiye Muaythai Federasyonu Başkanlığı`nın, Antalya Akdeniz Üniversitesi`nde yapılan 1. Kademe 11. Khan Yardımcı Antrenör Kursu`da gerçekleşti.
 
Antalya Akdeniz Üniversitesinde, Antrenörlük için görülen derslerin içinde programa Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele eğitim semineri verildi, Semineri Antalya Emniyet Müdürlüğü KOM Şubesi Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile mücadele birimi Polis Memuru Banu Mercan verdi.
 
Muaythai Federasyonu Medya ve Tanıtımdan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi ve (DUMESF) Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu Başkanı Kaya Muzaffer Ilıcak Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı seminerini veren Polis Memuru Banu Mercan ve Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarlara Mücadele Şube Müdürü Mehmet Erikoğlu ve kursa katılan ve seminere iştirak eden kursiyerlere katılım sertifikası ve plaket takdim etti.
 
Kaya Muzaffer Ilıcak kursu ziyarete gelen Antalya Vali Yardımcısı ve Muaythai Hakemi Metin Borozan, kursta oyun kuralları dersini veren Muratpaşa Kaymakamı ve Muaythai Federasyonu Hukuk ve Hakemlikten sorumlu Asbaşkanı Fatih Kocabaş, Özel Antrenman bilgisi dersini veren Muaythai Federasyonu Başkan adına yetkili Hasan Yıldız, Akdeniz Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Urlu, Muaythai Federasyonu Teknik Koordinasyon kurulu üyesi Yasin Urlu, Profesyonel Teknik Kurulu Başkan yardımcısı Bünyamin Yıldız’a Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu başkanı olarak kendilerine katkılarından dolayı şükran belgesi verdi.
 
Dünya Uyuşturucuyla Mücadele Eden Sporcular Federasyonu (DUMESF) Başkanı Ilıcak, ``Federasyonumuz sosyal sorumluluk projesidir, Başkan Yardımcımız ve Muaythai Federasyonu As Başkanı, şampiyon sporcumuz Ercan Özhan, As Başkanımız Şenaydın Akkılıç ve sayıları 50`ye varan spor kulüp ve derneklerimizle uyuşturucuyla savaşımızı başlattık. Bu seminer ve organizasyonları, maçları ve şampiyonaları her daldaki müsadele sporarı ile gerçekleştireceğiz. Uyuşturucu ve Madde Bağımlılığı ile Mücadele`de tek ve en iyi çare spordur.`` dedi.
 
Antrenörlerin bu savaşta komutanları olduğunu da belirten Ilıcak, ``Ailelerin göz bebeği çocuklarını teslim ettiği antrenörlerimiz, meraklandırmadan ve uyarıcı reklamı yapmadan bu savaşımıza katılmalıdır. Geleceğimizin garantisi olan cocuklarımızı, asrımızın tehlikesi olan kötü alışkanlıklarından korunmaları için, spor yapan ve başarılı olan sporcular yetiştirirlerse, çağımızın en önemli tehlikesinden korunmuş olacaklardır.`` diye konuştu.
25 Ağustos’ta sona erecek olan kursa yurdun bir çok ilinden katılımcılar yer aldı. Muaythai Federasyonu Akdeniz Üniversitesi`nde bulunan Yurt Kur Müdürlüğü ile işbirliğinde kursiyerlerin ders verilen Akdeniz Üniversitesinde masrafsız kalmalarını sağladı. Muaythai Federasyonu Başkan adına yetkili Hasan Yıldız kursa katılan kursiyerleri bugün Antalya’lı Muaythai ve sporadamlarına vereceği iftar yemeğine davet etti.
Muaythai İl Temsilcisi ve Kurs Müdürü Hüseyin İnce tarafından organize edilen sosyal aktiviteler yapıldı.Tekne turu düzenlenerek, kursiyerlerin eğitim seminerlerinin yanı sıra dayanışma ve kaynaşmas